Меню Закрити

Ганок, вхідна група для приватного будинку з дерева

Гарний ґанок будинку – запорука першого враження

Візитна картка будь-якого будинку – його вхід, а сільського будинку це – його фасад, двері та ганок. Ці елементи будинку багато що можуть сказати про господаря житла, достаток сім’ї. Тому не дивно, що кожен господар докладає максимум зусиль, щоб ганок його будинку виглядав красиво та акуратно. Окрім суто естетичної сторони питання, тут важлива і практична – ганок має бути зручним, незалежно від того, з яких матеріалів він побудований (дерево, камінь, цегла).

Деревянный навес у дома

Крім цього, поняття ґанок, швидше, узагальнююче і якщо розібратися, то ґаном може бути зовсім невеликий майданчик, а може бути цілий навіс із поручнями та різьбленими фасадами.

Крім функції захисту входу в будинок, ганок повинен доповнювати та підкреслювати архітектуру, стиль та красу всього будинку.

Веранда: конструкційні особливості

пристройка из дерева

Прибудова до будівлі, через яку здійснюється вхід та вихід із приміщення – називається ганком. Функція цього елемента будівлі: захист входу в будинок від несприятливих погодних факторів (сніг, дощ, вітер), ну і, звичайно, чисто декоративна – у будинку з ганком завжди гарний, закінчений зовнішній вигляд.

Вже на етапі розробки проекту потрібно спланувати і чітко знати – який ґанок буде біля будинку. Є кілька видів:

  • звичайний (простий) ґанок – невелика кількість сходів з підсходинками відкритого або закритого типу, додатково можуть бути встановлені перила, має звичний простий зовнішній вигляд, широкого настилу немає;
  • ганок-патіо – тут, за бажання, можна розмістити навіть невеликий майданчик для відпочинку, крісла, а крім цього, на патіо обов’язково має бути відведене місце під квіти та інші декоративні елементи. Патіо виділяється гарними формами та незвичайним зовнішнім виглядом;
  • ганок-тераса – або по-іншому, веранда, така конструкція відрізняється більш складною формою, тераса має бути з’єднана з відкритою частиною будинку та мати окрему зону відпочинку;
  • вбудований ганок – одне ціле з будинком, біля будинку і вбудованого ганку один, загальний фундамент, природно, що вбудований ганок проектується спочатку, паралельно з усією спорудою, в єдиному стилі і як єдине ціле;
  • прибудований (приєднаний) ганок – зводиться окремо від будинку, можлива добудова надалі, після здачі, є окремою конструкцією, що кріпиться відповідним способом.

Основні етапи проектування дерев’яної веранди

Ганок частина будинку, що знаходиться біля входу в будинок і має сходинки та майданчик. Залежно від багатьох факторів – архітектури будинку, параметрів фундаменту, структури ландшафту та загального бачення дизайнера може змінюватися і конструкція ганку, який може складатися з кількох майданчиків, сходів та входів.

Догляд за дерев’яним ганком

Від агресивного впливу (сонця, вологи, негативних температур) на ганок, його майданчик та щаблі захищає навіс. Добре гармонує дерев’яний навіс із ганком дерев’яного будинку. Для будинків, побудованих із застосуванням інших матеріалів, наприклад камінь, цегла, найкраще підійдуть профнастил, полікарбонат, черепиця або інші сучасні матеріали. Козирок над ганком встановлюється на стійки, головна умова, щоб ці стійки не перешкоджали руху.

Корисні поради

Необхідно на регулярній основі періодично обробляти деревину – ця нескладна операція гарантує, що в майбутньому дерев’яна конструкція прослужить багато років і без ремонтів. Обробка пиломатеріалу та деревини ділиться на доексплуатаційну та експлуатаційну. Під першою мається на увазі нанесення захисних складів ще на початок будівельних робіт. Хімічні речовини розчину максимально убережуть дерево від гниття, розсихання та зміни геометрії. Під експлуатаційною обробкою мають на увазі операції, що підтримують дерев’яну конструкцію у належному стані, сюди входить – фарбування, покриття лаком або воском.

Rate this post