Меню Закрити

Жива альтанка – незвичайне рішення для саду

Щоб у житло дихало якнайлегше, господарі намагаються озеленити територію навколо нього по максимуму. Один із найцікавіших та корисних способів озеленення – створення «живої» альтанки. Вона стане чудовою прикрасою, як дачі, заміського будинку, так і житла у місті. Зовні вона нагадує зелену кулю, а в ній знаходиться прекрасне місце для поповнення сил, яке до того ж захищене від цікавих поглядів.

Як вибрати дерева?

«Жива» альтанка від інших відрізняється тим, що для її створення не використовуються будівельні матеріали. Її опорами служать стовбури дерев, каркасом – їхні гілки, а решта простору заповнює листя, через яке вже через 5 років не зможе пробитися жодна крапля дощу.

Зазвичай для спорудження такої незвичайної конструкції використовуються дерева одного сорту – так вона виглядатиме максимально гармонійно. Для створення садової альтанки висотою не більше 3 м з кроком не більше 0,8 м висаджують вербу, іргу або горобину, які особливо гнучкі у молодому віці. Для більш високих споруд якнайкраще підійдуть липа, тополі, береза ​​або клен. Їх треба висаджувати з кроком щонайменше 1 м, т.к. вони більш розвинена коренева система.

Всі ці дерева добре ростуть у сонячних місцях далеко від протягів, які в холодну пору року можуть запросто зіпсувати їхні гілки. Менш вибагливі до умов хвойні дерева. Але при формуванні з них «живої» альтанки слід враховувати, що в ній буде темніше, але водночас повітря в ній чистіше.

Відповідні розміри

Як і при створенні будь-якої конструкції, для формування живої альтанки необхідно зробити розмітку. Для квадратної альтанки ідеальним буде розмір 3х3 м, а для круглої – радіус 6 м. Габарити можна робити і більше, але не менше. Тільки в цьому випадку дерева зможуть правильно розвиватись.

Особливості посадки

Саджанці для садової альтанки зазвичай вибирають однакові, заввишки до 2 м. Це необхідно для того, щоб дерева однаково розвивалися. Садять їх напровесні ще до початку руху соку.

Між деревами встановлюються стовпчики. Між стовпчиками натягується дріт, який буде каркасом для правильного формування рослин. Дерева до дроту прикріплюються майже відразу, ще до того, як вони зміцніли. Так вони відразу правильно зростатимуть.

Як кріплення найкраще використовувати пластикові фіксатори або мотузку, але, ні в якому разі не дріт, який впивається в дерево і може призводити до різних захворювань. У такому стані саджанці залишаються до наступної весни.

Правила формування

Провесною наступного року починається формування майбутніх стін «живої» альтанки. Ствол фіксується строго вгору, проте нижні гілки – горизонтально. Усі гілки, що йдуть від ствола, обов’язково підрізаються майже наполовину. Це необхідно для стимуляції зростання бічних пагонів.

Влітку верхівка кожного дерева підрізається приблизно на 15 см. Якщо хочеться щоб альтанка була зеленою тільки зверху, а стовбур був голим, усі нижні гілки постійно відрізаються на висоту не менше 1 м від рівня землі.

Наступний етап формування каркасу «живої» альтанки починається вже наступної весни. Стовбури дерев знову фіксують до каркаса, а нові гілки знову підрізаються майже наполовину. У середині літа верхівка знову відрізається на 15 см. Так стіни альтанки формуються, поки вона не досягне потрібної висоти. Усі гілки, які відростають убік, постійно відрізають або заплітають між основними гілками.

Створення навісу

Коли всі рослини досягли потрібної висоти, можна формувати дах альтанки. Для цього всі верхні гілочки зв’язуються м’якою мотузкою з верхніми гілками дерева навпроти. Робити це потрібно так, щоб вони не могли розігнутися і росли так, як задумано. Для більшої міцності навісу гілки перед скріпленням можна сплітати між собою.

Після того як стовбури та основні гілки дерев «живої» альтанки здеревніють, можна забирати всі допоміжні конструкції – опорні стовпчики та дріт. Якщо хочеться, щоб садова альтанка була більш пишною, у місцях, де знаходилися опорні стовпи, висаджуються кущики, що добре піддаються стрижці: самшити, спіреї, барбариси, кущові троянди тощо. Коли вони виростуть рівня нижніх гілок дерев, їм надають бажану форму.

Rate this post