Меню Закрыть

Як малювати з уяви: 5 порад

Як малювати з уяви: 5 порад

Люди, яким цікаво малювати з уяви, не думають про абстрактне мистецтво, швидше, вони хочуть втілити у життя своє творче бачення, наприклад реалістично намалювати картину — фею, єдинорога чи повсякденну сцену. Тоді ми називаємо ці мистецтва «малюном з уяви». Отже, якщо ви хочете проілюструвати свою фентезі-історію або справити враження на своїх друзів, ось кілька порад із малювання з уяви.

1 порада. Використовуйте пам’ять

Малювання з уяви — це дійсно малювання з пам’яті — просто використовується довготривала пам’ять, що збирає шматочки спогадів, щоб створити щось нове.

Припустимо, ви бажаєте намалювати русалку. Ви малюєте жінку з риб’ячим хвостом та довгим волоссям. Ви збираєте спогади — рибна луска, модель із журналу, камінь із пейзажної картини, яку ви десь бачили.
Незалежно від того, наскільки далеко ваша уява, ви все ще використовуєте елементи реальності.

2 порада. Вчіться малювати те, що бачите

Леонардо да Вінчі сказав: Ви не можете намалювати те, що не бачите. Більшість художників, навіть карикатуристи, використовують спостереження із реального життя як основу своїх малюнків. Фентезі-художники мають моделі, щоб позувати для них.

Дуже корисно тренувати «нагляд». Для цього намагайтеся частіше відвідувати музеї та різні художні виставки. Також можна вивчати картини відомих авторів у інтернет-ресурсах.

Художник з аніме з Cowboy Bebop купив справжню собаку корги, щоб він міг спостерігати за її переміщенням офісом. Іноді художники роблять моделі з картону, іграшок та іграшкових тварин та висвітлюють їх настільною лампою, щоб допомогти їм візуалізувати свою сцену.

3 порада. Навчіться будувати перспективу

Перспектива — один із найкращих інструментів художника, щоб переконати око в реальності чогось. Освоєння перспективи має значення. Практикуйте малювання в одній і двох точках, доки ви не зможете зробити це, не думаючи про це. Коли ви створюєте малюнок, використовуйте перспективу та підкреслюйте її ефекти, щоб посилити тривимірну форму.

4 порада. Навчіться працювати з джерелом світла та тональною розтяжкою

Малюючи з уяви, будьте уважні до джерела світла. Падіння світла на об’єкт говорить нам багато про що. Світло рухається прямою лінією від джерела. Для сонячного світла це фактично означає паралельні лінії — усі тіні вказуватимуть в одному напрямку. Але тіні від вуличного ліхтаря чи лампочки верхнього світла зміняться.

Візуалізуйте умови освітлення на зображенні та переконайтеся, що ви використовуєте повний діапазон тональних значень – яскраві відблиски, темні тіні.

5 порада. Найчастіше робіть скетчі

Найкращий спосіб навчитися малювати за допомогою уяви – це продовжувати малювати з натури та фотографій, орієнтуючись на те, що ви хочете створити. Якщо це люди, намалюйте їх з усіх боків та в кожній позі. Зрештою, ви знатимете як малювати фігуру дуже добре. Застосуйте те саме до того, що ви хочете намалювати.

Малювання – це переважно бачення та розуміння вашого предмета. Спостереження та малювання часто тренують вашу зорову пам’ять, тому у вас буде запас розумових образів, на які можна спиратися.

https://www.youtube.com/user/masipunchik

Rate this post